Presbantlar

Presbantlar

Diğer Ürünler

Presbantlar

Marks-3zet Presbant (Blanket Altı Besleme)
Kaliteli baskı için blanket altı besleme malzemesinin önemi yüksektir.
Kusursuz bir baskı kalitesi ve tüm baskı yüzeyine basılan görüntünün aynı olması için gereken ön koşullardan biri blanket altı beslemenin yüzey altında iyi bir uyum göstermesidir.
Hiçbir işlem yapılmamış kağıt tabakaların yoğunluğu, kalınlığı ve yüzeyi özel bir metot olan kalibrasyon tekniği kullanılarak eşit bir şekilde dağıtılarak üretilen Marks-3zet presbantlarında kalınlık oynama toleransı +- 0,01 mm/m2 dir. Bu özellik, baskıda istenilen kaliteyi sağlar.
Sertlik ve kalınlık özelliklerine göre derecelendirilmiş olup, baskı sırasında değişmeyeceğini garanti eder.
Blanket altına besleme yapılmayan bir baskıda baskıyı ciddi derecede olumsuz etki eden sonuçlar mevcuttur. Bunlardan bazıları; baskıda iş olan yerlerde çizgili ve silik görüntünün oluşması, tram yayılması, aşırı nokta kazancı, ton tutma, çiftleme-kayma, iş olan kısımların belli bölgelerinde ızgara biçimdeki çizgisellerin oluşması vb. sorunlar olarak sıralayabiliriz.
Marks-3zet, değişik kalınlıklarda presbant üretmektedir. Mevcut kalınlıklar; 0.10mm, 0.15mm, 0.20mm,  0.25mm, 0.30mm, 0.40mm, 0.50 mm. Her kalınlığın farklı bir rengi vardır.

?