Blog

Blog
19 Temmuz 2018
Baskı Teknolojileri

Baskı teknolojileri, basıldıkları şablona göre adlandırılır. En yaygın kullanılmakta olan baskı yöntemleri; Yüksek baskı (tipografi), düz baskı (ofset), çukur baskı (tifrduk) ve elek baskı (serigrafi) olarak belirtilebilir. Baskı tekniklerini detaylı incelemek istersek kullanılan baskı kalıplarını ve çeşitlerini derinlemesine anlatmamız gerekir. Baskı tekniklerinin kullanıldığı teknolojileri ve tiplerini analiz etmeye başlayalım.

Devamı
Baskı Teknolojileri
Matbaa Malzemeleri
16 Nisan 2018
Matbaa Malzemeleri

1977 yılından günümüze kadar vermiş olduğumuz hizmet kalitesi ile beraberinde 1996 yılında matbaa malzemeleri satışımız başlamış bulunmaktadır.

Devamı
30 Nisan 2018
Baskı Kalıbı Nedir?

Baskı, Bir şeklin yazının grafiğin veya resimlerin gerçeğine en yakın bir biçimde farklı bir düzey üzerinde çoğaltılması ve hızlı aktarılması işlemi olarak tarif edilebilmektedir. En çok kullanılan baskı türleri değişmek ile beraber en başında, Tipo, flekso, ofset, tifdruk, serigrafi olarak bilinmektedir.

 

Devamı
Baskı Kalıbı Nedir?
Neden Çok Çeşitli Tabaka Ofset Baskı Mürekkepleri Bulunmaktadır
25 Haziran 2018
Neden Çok Çeşitli Tabaka Ofset Baskı Mürekkepleri Bulunmaktadır

Düz baskı çeşidi olarak da bilinen ofset baskı sistemi, mürekkebin suyu itme prensibine göre çalışmaktadır. Ofset baskı mürekkepleri tabaka ve veb ofset baskı mürekkepleri diye ikiye ayrılırlar.

Devamı
22 Şubat 2016
Blanket Nedir

Blanket Nedir?

Makinenin mürekkep haznesinden, mürekkep transfer merdaneleri vasıtasıyla baskı kalıbı üzerindeki görüntü mürekkebi alır bu mürekkebi kalıp üzerinden alarak, basılacak olan kağıda transfer eden malzemelerdir.

 

Devamı
Blanket Nedir
Hazne Suyu Nedir?
22 Şubat 2016
Hazne Suyu Nedir?

Hazne suyu; genellikle zamk, fosforik asit, amonyum bikromat gibi kimyasal maddelerin su içindeki çözeltilerinden ibarettir.

Devamı
22 Şubat 2016
CTP Termal kalıp kullanımı

CTP Termal ofset baskı kalıplarında problem yaşanmaması için alınması gereken önlemler ve tavsiyeler;

Devamı
CTP Termal kalıp kullanımı
Mürekkep Sorunları - Sisleme
22 Şubat 2016
Mürekkep Sorunları - Sisleme

SİSLEME

Mürekkep merdanelerinden kaynaklanan, etrafa toz inceliğinde mürekkep püskürmesi

Devamı
23 Mayıs 2018
Matbaa Fiyatları

Matbaa fiyatları, organize matbaa fiyat, matbaa fiyat listesi gibi çeşitli aramaların yapıldığını görmekteyiz, buna istinaden sizleri bilgilendirmek için bu makaleyi hazırlamayı bir görev bildik.

Devamı
Matbaa Fiyatları
Matbaa Firmaları
29 Mayıs 2018
Matbaa Firmaları

Matbaa malzemeleri firmaları arasından iyi bir seçim yapmak istiyorsanız biraz zahmete katlanarak kaliteli bir seçim yapmalısınız. En iyi matbaa malzemeleri nerede? Bu ürünlere nasıl ulaşırım? Almış olduğum ürünlerin sürekliliği olur mu? Gibi sorularınız varsa matbaa malzemeleri firmalarından kaliteli çözüm üretebilecek kimdir diye saatlerinizi belki günlerinizi harcamak zorunda kalmayın. Matbaa malzemeleri firması olarak yaranıza merhem olacak marka "Grensan" tercihiniz olmak için yıllardan beri hizmetinizde.

Devamı
11 Haziran 2018
Matbaa Nedir

Matbaa nedir konusunda hazırladığımız blog yazımıza hoş geldiniz. Matbaa konusunda sizleri bilgilendirmek ve matbba'nın tarihinden bahsetmek istiyoruz. Matbaa işlemini, yazıları, resimleri ya da belirli şekilleri, çeşitli materyaller (kağıt, deri, kumaş vb.) üzerine özel bir teknik sayesinde baskılayarak çıkaran ve birden fazla nüsha haline hızlıca getirebilen makine veya sistem olarak tanımlayabiliriz.

Devamı
Matbaa Nedir
Matbaa Mürekkebi
30 Temmuz 2018
Matbaa Mürekkebi

Matbaa mürekkebi ihtiyaçlarınız için doğru seçimi yapıyor musunuz? Matbaa mürekkepleri kaliteli ve doğru kullanıldığı takdirde kaliteli sonuçlar verirler. Grensan Matbaa Hizmetleri olarak ürün gamımızda barındırdığımız ve satışını yaptığımız matbaa mürekkebi ve matbaa mürekkepleri hakkında sizleri detaylı olarak bilgilendirmek istiyoruz.

Devamı
?